Kaip teisingai eksploatuoti plastikinius langus

Plastikinių langų tarnavimo laiką, kaip ir daugelis kitų aukštųjų technologijų elementų, tinkamai prižiūrint galima ženkliai prailginti naudojant šiuos paprastus veiksmus.

Vėdinimas.

Logiška, bet efektyviausias būdas kovoti su pernelyg dideliu drėgnumu patalpoje yra vėdinamas. Idealiu atveju turėtume vėdinti visus kambarį tris ar net keturis kartus per dieną po penkiolika minučių, ir pusvalandį ryte, ypač jeigu tai yra miegamasis. Atminkite, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai langas yra atidaromas maksimaliai, o ne paprasčiausiai atverčiamas arba paliekamas mikroventiliacijos padėtyje. Remiantis komforto sąlygomis, santykinis oro drėgnumas ne turėtų būti daugiau kaip 30 proc. Tam, kad plastikiniai langai mažiau rasotu reikia pasistengti neužtverti karšto oro srauto patiekimui ant stiklo nuo šildymo radiatorių.

Langų valymas.

Reikia atkreipti ypatingą dėmesį į guminių tarpinių švarą. Nors jos yra pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, tai nereiškia kad jos nesensta veikiamos aplinkos. Siekiant pratęsti guminių tarpinių tarnavimo laiką, reikia keletas kartų per metus jas išvalyti nuo purvo, dulkių ir patepti specialiu silikonu skirtu guminėms tarpinėms. Tarpinės ne tik neleidžia skverbtis šalčiui, bet ir nepraleidžia vandens lyjant lietui ar sningant. Tinkamai prižiūrint, guminės tarpinės tarnaus ženkliai ilgiau.

Drenažas.

Taip pat reikėtu pasirūpinti ir drenažu. Tai susikaupusios drėgmės išvedimas iš plastikinio lango profilio vidaus. Reikia periodiškai patikrinti ar ne užsikimšo drenažo angos. Senesnių modelių languose jos yra iš išorės apatinėje lango rėmo dalyje ir paprastai uždengtos dangteliais. Paskutinėse modeliuose jos yra virš lauko palangių.

Furnitūra (lango varstymo mechanizmas)

Šiuolaikiniai plastikiniai langai komplektuojami aukštos kokybės varstymo mechanizmais, bet norint, kad jis ilgai tarnautu, reikia ji tinkamai prižiūrėti. Periodiškai tepkite judančias mechanizmo dalys alyva neturinčia rūgščių ir dervų.

Kruopščiai prižiūrint plastikinius langus, jie ženkliai ilgiau džiugins Jūs savo išvaizda ir patikimu darbu.


Daugiau straipsnių

Šiltas langas - kompleksas sprendimų

Ar reikia šiltinti plastikinį langą?

Langų montavimas žiemą - mitai ir realybė

Palangė - kas tai?

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews