RASOJA LANGAI?

Rasos lašeliai susikaupia dėl per didelio šilumos ir šalčio skirtumo, todėl kitu metų laiku tokių nepatogumų nepatiriame. Žiema, kai lauke labai šalta, langai gali net apledyti.

Kodėl taip nutinka?

Norėdami sutaupyti, per mažai šildome namus, todėl susikaupia per daug drėgmės. Tai ypač aktualu gyvenantiems centralizuotai šildomuose daugiabučiuose. Radiatoriai net ir šalčiausią žiemos dieną, dažniausiai būna vos šilti, todėl patalpose būna drėgna ir šalta. Senų langų pakeitimas naujais, sandariais taip pat prisideda prie drėgmės kaupimosi ir susilaikymo patalpose, juk anksčiau drėgmė išeidavo per nesandarius langus. Taupydami šilumą ir energiją, visiškai užsandariname savo gyvenamas patalpas, neįsileidžiame į namus šviežio oro.
Todėl iškyla problema, kaip išvengti kondensato susikaupimo ant langų, šaltu žiemos metu?
Radome keletą būdų, padėsiančių atsikratyti langų rasojimo:
* Visų pirma reikėtų į langus dėti vėdinimo groteles, orlaides.
* Radiatorius montuoti po langu.
* Palangės neturėtų pilnai uždengti radiatoriaus, jos turėtų leisti šiltam orui lengvai pasiekti langą.
* Jei palangės plačios, galite jose įrengti ventiliacines groteles, per kurias kils šiltas oras ir neleis langams rasoti.
* Užuolaidos ar roletai neturėtų trukdyti šiltam orui pasiekti lango stiklo.
* Bent porą kartų per dieną, keliolika minučių vėdinti savo gyvenamą būstą.
* Galite palikti langus mikroventiliacijos padėtyje.
* Apžiūrėkite ventiliacijos sistemas, dažniausiai natūralaus vėdinimo ortakiai būna virtuvėje, vonioje ir tualete, galbūt juos reikėtų išvalyti. Didesniam efektui reikėtų įrengti groteles su ventiliatoriumi.
* Taip pat problema gali būti dėl nekokybiško lango montavimo, ar plyšių aplink jį užsandarinimo.
Kaip prieš tai buvo minėta pagrindinės drėgmės priežastys yra nepakankamas šildymas, bute gyvenantys žmonės, garai sklindantys nuo vonios kambario ar virtuvės, daugybė gėlių. Vėdinimas ir ventiliacija šiek tiek pagerina padėtį, bet geriausia pradėti palaikyti šilumą būste. Būkite budrūs ir neleiskite, kad langų rasojimas būtų priežastis, įsikurti pelėsio bakterijoms jūsų namuose.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews