Šiltas langas - kompleksas sprendimų

Didžiausią šilumos kiekį prarandame per langus, nes jų šilumos laidumas yra didesnis negu kitų išorės atitvarų. O ypač daug jos netenkame per didžiulius vitrininius langus, tapusius modernių namų puošmena. Langus gaminančios įmonės ieško sprendimų, kaip patenkinti vartotojų, siekiančių taupyti šilumos energiją, poreikius. Juolab kad itin sandariuose pasyviuosiuose namuose, kurių statoma vis daugiau, galioja specialūs reikalavimai langams.

Kaip teigia Respublikinės langų ir durų gamintojų asociacijos valdybos pirmininkas Arvydas Klimkevičius, šiltų langų šilumos laidumas didžiąja dalimi priklauso nuo profilių. Jeigu langų rėmai pagaminti iš metalo, toks langas neturi galimybių pasiekti šilumos laidumo koeficientą (Uw) lygų 0,8 W/kv.m K ar dar mažesnį.

Taip pat labai svarbu, kad būtų įrengta temperatūrinė siūlė, nes langas yra įmontuotas statinyje, o ne beorėje erdvėje, todėl nuo lango sumontavimo kokybės (ar laikomasi šiltam langui taikomų reikalavimų, ar ne) labai priklauso, koks bus jo šilumos laidumas. Ne paslaptis, kad nemažai įmonių naudojasi montuotojų, kurie dirba pagal verslo liudijimą paslaugomis, o tokių asmenų kvalifikacija ir atsakomybė ne visada būna pakankama. Taigi ar vartotojas gauna galutinį rezultatą - šiltą langą, tokį, koks reikalaujamas pasyviuosiuos! namuose, priklauso nuo kompleksinių priemonių.

Pasyviojo namo standarto reikalavimus galima pasiek­ti tik kompleksiškai taikant šias priemones: šiltesni trijų stiklų paketai su argono dujomis ir „šiltais" rėmeliais, platesni profiliai su trimis sandarinimo tarpinėmis ir bū­tinas montavimo bei sandarinimo kokybės užtikrinimas.

Platesnis profilis sąlygoja geresnę šilumos izoliaciją. Geriausiuose langų profiliuose naudojamos net trys sandarinimo tarpinės, kurios patikimai apsaugo langą, kartu ir namą nuo drėgmės ir šalčio, užkirsdamos kelią vandens ir oro patekimui į lango vidų.

Stiklo paketų šilumos laidumo koeficientas priklauso nuo stiklų rūšies, storio, tarpų tarp stiklų bei jų užpildymo argono dujomis koncentracijos ir rėmelio tarp stiklų medžiagos. Stiklo paketo savybės turi būti patvirtintos CE deklaracijoje.

 

Mūsų siūlomų plastikinių langų profilių aprašymai

Mūsų siūlomų medinių langų profilių aprašymai

Langų montavimas žiemą - mitai ir realybė

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews